Nadajnik Signet 9900 SmartPro™

Firma GF Piping Systems wypuściła na rynek nowy nadajnik Signet 9900 SmartPro™ z dużą linią przepływu i analitycznymi przyrządami pomiarowymi. Nowe urządzenie ma możliwość ustawień wieloparametrowych, elastyczną budowę modułową i samowykrywający monitor ciekłokrystaliczny z podświetleniem z natychmiastową widocznością, nawet w ciemnościach.

Nadajnik
Nadajnik Signet 9900 zapewnia jednokanałowy interfejs dla wielu różnych parametrów, takich jak przepływ, pH / ORP, konduktywność / rezystywność, ciśnienie, temperatura, poziom, zasolenie i inne typy czujników, które emitują sygnał 4-20 mA. Pojedynczy kanał, wieloparametrowość i modułowość pozwalająca na rozbudowę umożliwia klientom zwiększenie poziomu obsługi przy jednoczesnym utrzymaniu niższych stanów zapasów.

Bardzo duży samowykrywający monitor ciekłokrystaliczny z podświetleniem

Kluczowa zaleta nowego urządzenia to bardzo duży (3,90” x 3,90”) samowykrywający monitor ciekłokrystaliczny z podświetleniem, który umożliwia widoczność z odległości 4-5-krotnie większej w porównaniu z innymi nadajnikami. Intensywne podświetlenie i duża czcionka zmniejszają ryzyko błędnego odczytu lub błędnej interpretacji wyświetlanych wartości. Wyświetlacz przedstawia w osobnych wierszach jednostki, główne i dodatkowe pomiary, a także wybrane cyfrowe wykresy słupkowe. Pozostałe możliwości obejmują przekaźnik i diody ostrzegawcze oraz intuicyjne menu ułatwiające programowanie.

Moduły do rozbudowy są zaprojektowane tak, aby zapewnić pełną elastyczność i łatwe dostosowywanie do zmieniających się potrzeb klientów. Moduły opcjonalne to przekaźnik, bezpośrednia konduktywność / rezystywność, narzędzie do konfiguracji H COMM i PC COMM. Moduł można stosować z wartościami domyślnymi w celu szybkiego i łatwego programowania lub dostosować do indywidualnych potrzeb klienta, z oznakowaniem, regulowanymi minimalnymi i maksymalnymi ustawieniami wykresu słupkowego oraz wyborem pomiaru jednostkowego i dziesiętnego. Wszechstronne urządzenie umożliwia także wykorzystywanie obcych sygnałów 4-20 mA jako sygnałów wejściowych z konwerterem 8058.

„Nadajnik 9900 został opracowany, aby zapewnić klientom wiele nowych funkcji, przy czym klienci oczekiwali zachowania wielu funkcji obecnych w naszej linii produktów ProcessPro® i ProPoint®" relacjonuje Norma Frotton, manager ds. produktu Signet w firmie Georg Fischer. „Ponadto jest to jeden kanał dla wielu parametrów - nowy wyświetlacz ułatwia odczytywanie danych w ciemnościach z odległości 4-5-krotnie większej w porównaniu z innymi nadajnikami".

9900 jest dostępny w wersji panelowej i terenowej. Obie konfiguracje mogą być zasilane prądem stałym o napięciu 12-32 V (napięcie znamionowe 24 V). 9900 można także zasilać za pomocą odpowiednich czujników. Dokładność mocy wyjściowej wynosi ±32 μA, maksymalny błąd w temp. 25ºC i przy napięciu prądu stałego 24 V z rozdzielczością 6 μA lub większą. Normy i pozwolenia, w tym NEMA 4X/IP65, CE, UL i chińskie wytyczne w zakresie ograniczenia substancji niebezpiecznych.

Uniwersalne parametry i modułowość umożliwiają zastosowanie tej jednostki w wielu obszarach, w tym w procesie uzdatniania ścieków, odwróconej osmozy, dejonizacji, produkcji substancji chemicznych, obróbki końcowej metali i tworzyw sztucznych, płuczek wieżowych i oczyszczaczy gazu, wież chłodniczych i filtracji mediów.

Firma GF Piping Systems dostarcza pełen zakres plastikowych rur, kształtek, przewodów rurowych, zaworów, urządzeń uruchamiających, rotametrów, maszyn do wykonywania połączeń, dodatkowych obudów, obudów zbiorników, wymienników ciepła, produktów dla konkretnych klientów oraz czujników i przyrządów do przemysłowej kontroli procesów.